pozyczka

Zapraszamy do Geo-Parku Glinka w Ujsołach

Rajd bez granic w Geo-Parku

Rajd rozpoczął się w Gminie Radziechowy, przez Węgierską Górkę, Milówkę i jako 4 przystanek z konkurencjami był nasz Geo-Park Glinka. Uczestnicy przebrani za różne postacie m.in. wilki, zbójnicy, górale, świtezianki, poszukiwali skarbu wykonując zadania w przygotowanym dla nich specjalnego questingu po terenie Geo-Parku. Dodatkową atrakcją było strzelenie na strzelnicy paintballowej, które okazało się frajdą nie tylko dla męskiej części drużyny, ale Panie i dziewczyny miały niesamowitą satysfakcję z trafiania w cel kulkami z farbą. Po wyczerpujących zadaniach w chłodzi i deszczu, rodziny z przyjemnością schroniły się w ciepłej sali kominkowej gdzie spożyły pyszny obiadek by nabrać sił na dalsze boje ruszając na Słowację do Novej Bystricy.

            Serdeczne podziękowania kierujemy dla harcerek z XXVIII D.H. Zośka - druhen: Marzeny Kiełbasy, Łucji Raszki oraz Aleksandry Kiełbasy.

            Rajd został zrealizowany w ramach projektu "wspólna promocja pogranicza" przez Gminę Rajczę a dla smaczku dodajemy, iż jedną z głównych organizatorów była Pani Monika Jaskólska z Bielska-Białej znanej wszystkim z mediów jako kobieta która podarowała naszego sławnego "Malucha" znanemu aktorowi Tomowi Hanksowi który w podzięce przekazał środki finansowe dla Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.