pozyczka

Aktualności

Rajd bez granic w Geo-Parku

 

Untitled 2

W sobotę 28 października 2017 r. Geo-Park Glinka gościł rodziny, które uczestniczyły w Rodzinnym Rajdzie Samochodowym. Rajd rozpoczął się w Gminie Radziechowy, przez Węgierską Górkę, Milówkę i jako 4 przystanek z konkurencjami był nasz Geo-Park Glinka. Uczestnicy przebrani za różne postacie m.in. wilki, zbójnicy, górale, świtezianki, poszukiwali skarbu wykonując zadania w przygotowanym dla nich specjalnego questingu po terenie Geo-Parku. Dodatkową atrakcją było strzelenie na strzelnicy paintballowej, które okazało się frajdą nie tylko dla męskiej części drużyny, ale Panie i dziewczyny miały niesamowitą satysfakcję z trafiania w cel kulkami z farbą. Po wyczerpujących zadaniach w chłodzi i deszczu, rodziny z przyjemnością schroniły się w ciepłej sali kominkowej gdzie spożyły pyszny obiadek by nabrać sił na dalsze boje ruszając na Słowację do Novej Bystricy.

            Serdeczne podziękowania kierujemy dla harcerek z XXVIII D.H. Zośka - druhen: Marzeny Kiełbasy, Łucji Raszki oraz Aleksandry Kiełbasy.

            Rajd został zrealizowany w ramach projektu "wspólna promocja pogranicza" przez Gminę Rajczę a dla smaczku dodajemy, iż jedną z głównych organizatorów była Pani Monika Jaskólska z Bielska-Białej znanej wszystkim z mediów jako kobieta która podarowała naszego sławnego "Malucha" znanemu aktorowi Tomowi Hanksowi który w podzięce przekazał środki finansowe dla Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

Zbyrcocek i Skoblicka w Geo-Parku Glinka

W sobotnie popołudnie nasz Geo-Park Glinkę odwiedził zespół Zbyrcocek z Juszczyna oraz kapela Skoblicka z Suchej Beskidzkiej, zwycięzcy Powiatowego Przeglądu Dziecięcych zespołów Folklorystycznych w Makowie Podhalańskim. Skorzystali z naszych atrakcji tak jak inne dzieci z okazji Dnia Dziecka, na zakończenie w podziękowaniu dali mini koncert piosenek góralskich.

Czytaj więcej...

VI Turniej Plażowej Piłki Siatkowej Glinka 2017 - wyniki

DSC 0288

W dniu 12.08.2017 r. na boisku w Geo-Parku Glinka rozegrano VI Turniej Plażowej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Ujsoły. Pierwsze miejsce zajęła drużyna o nazwie "Dajcie Magnez", drugie miejsce wywalczyła drużyna o nazwie "Szybcy i Wściekli", trzecie miejsce przypadło drużynie o nazwie "Fiodorentina", natomiast czwarte miejsce zajęła drużyna ze Słowacji o nazwie "Mortal".

Organizatorem turnieju byli: CKSiR w Ujsołach, radny Gminy Ujsoły pan WIesław Mizia, radni Rady Sołeckiej w Glince pan Grzegorz Salachna i Wiesław Nisztuk.

Organizatorzy składają podziękowania sponsorom: Stolar-Hut, Dach koplex (Władysław Tanistra), Mechanika Pojazdowa (Wiesław Mizia), Pan Grzegorz Salachna. Szczególne podziękowania kierujemy do Justyny Nisztuk za obsługę fotograficzną.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku.

Czytaj więcej...

Występ w Geo-Parku Glinka

W dniu 3 czerwca (sobota) 2017 r. o godz. 14.00 z okazji Dnia Dziecka, zapraszamy do Geo-Parku na występ zespołu "Zbyrcocek" z Juszczyna oraz kapeli "Skoblicka" z Suchej Beskidzkiej.

W tym dniu dla dzieci i młodzieży do lat 18 - Parki linowe 50% taniej.

Serdecznie zapraszamy:)

plakat dzien dziecka geo2017 www